Pytania i odpowiedzi

Kurs może trwać  minimum 3 dni, jeden tydzień a standardowo w naszej szkole 1 miesiąc.

Kurs składa się z trzech części:

1. Teoretycznej, która kończy się egzaminem pisemnym zdanym min. na 80%

2. Części basenowej – pięć modułów basenowych około 25 ćwiczeń   

3. Czterech nurkowań w wodzie otwartej

Aby nurkować powinniśmy dobrze cuć się w wodzie i mieć ogólnie przyjętą dobra sprawność fizyczną. Ważne badania lekarskie dopuszczające do nurkowania musimy zobaczyć na początku kursu. Badania wystarczą od lekarza rodzinnego.

Docelowo sytuacją idealną jest mieć swój własny sprzęt i My jako centrum chętnie ten sprzęt na własność pomożemy skompletować. Początkowo My zapewniamy całe wyposażenie na kurs (cena wliczona za kurs) , wyjątek ABC maska, rurka, płetwy 

Rodzice sami muszą podjąć świadomą decyzję czy ich dziecko powinno nurkować? Jeśli uważają, że tak podpisują szereg oświadczeń dotyczących aspektów prawnych. Standardy zaś wskazują 18 lat-kursant osobiście decyduje się na kurs lub ma ukończone15 lat z pisemną zgodą opiekuna prawnego. Młodzieżowe stopnie zaś wskazują ukończone 12 lat z pisemną zgodą opiekuna prawnego.

Ważny jest zakres ubezpieczenia i jakie planujemy wykonywać nurkowania i gdzie? Najbardziej popularne ubezpieczenia dla nurków oferuje DAN i HESTIA

Cena kursu to 2200 PLN w cenę wliczone są materiały szkoleniowe i sprzęt (oprócz ABC) , wstępy na pływalnie i nurkowiska. W cenę nie są wliczone dojazdy oraz opłata za certyfikat międzynarodowy

Część teoretyczna to głównie nauka własna; spotykamy się w naszej siedzibie aby wytłumaczyć niezrozumiałe dla kursanta elementy wiedzy i oczywiście na egzaminach. Część basenowa odbywa się na lokalnych pływalniach (Bielsko, Pszczyna, Cieszyn), Nurkowania to głównie krakowski Zakrzówek lub Jaworzno. Nurkowania można dokończyć również na zagranicznym wyjeździe.

Szkolenie podzielone jest na moduły Teoretyczne, „basenowe” i nurkowania. Ideą jest jak najszybsze wejście do wody. Ćwiczenia zaczynamy od najprostszych bezstresowo podnosząc stopień trudności. Skupiamy się na umiejętnościach praktycznych przydatnych w późniejszym nurkowaniu oraz aspektach bezpieczeństwa.

Oczywiście! Zarówno na lokalne nurkowiska (nasi absolwenci mają stałe zaproszenie pod nasze wiaty nurkowe) jak i zagraniczne w mniej lub bardziej popularne kierunki nurkowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszym kalendarzem.

Podstawowy kurs uprawnia do nurkowania na głębokość do 18m

Absolwenci kursu podstawowego umieją bezpiecznie samodzielnie zaplanować przygotować i wykonać nurkowanie w systemie partnerskim do czego gorąco zachęcamy po zakończonym kursie.

Możliwość kontynuacji edukacji jest szeroka, można robić specjalizacje w dziedzinach nurkowych, które nas interesują lub robić wyższe stopnie dające nam większe uprawnienia. Niektórych interesują nurkowania techniczne lub ratownictwo nurkowe. W naszym centrum możesz zdobyć wszystkie uprawnienia do instruktora włącznie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.

W Polsce jest wiele popularnych miejsc nurkowych, czyste jeziora, zalane kamieniołomy, niektóre posiadają mniej lub bardziej rozbudowana infrastrukturę nurkową. Zagranica oferuje wiele ciekawych destynacji. Jeżeli nie masz partnera nurkowego na kursie na pewno takiego poznasz Na zorganizowanych wyjazdach partnerzy wybierani są zwykle pod względem umiejętności. Generalnie nurkowanie to doskonała okazja do poznawania nowych ludzi.

Z nami kurs można zrobić, dokończyć kurs w zasadzie wszędzie. Wyjazdy staramy się tak zorganizować, aby najlepiej „wykorzystać” dane miejsce, dlatego czasem lepiej teorię i baseny zrobić w kraju.

Materiały do zajęć teoretycznych są tak stworzone, że naprawdę każdy jest w stanie przyswoić sobie wiedzę, użycie wielu mediów; quizy, pytania sprawdzające, tablice, filmy, książki sprawia, że wiedza dociera do wzrokowców, i słuchowców i innych …owców, zresztą poprawki też są dla ludzi